Image
14. GELİNLİK TASARIM
YARIŞMASI

YARIŞMA TEMASI:
“AKIŞ”
 
Akış, bir etkinliği gerçekleştiren kişinin enerjik bir şekilde odaklandığını, sürece dahil olduğunu ve keyif aldığını hissederek kendini tamamen etkinliğe verdiği zamanki zihinsel durumdur.

Akış, kişinin ustalaştığı ve anlamlı bulduğu bir iş yaparken zamandan ve mekândan kopacak kadar kendinden geçme hâli demektir.
Tasarım, beyinde bir şeyin kurgulanma, planlanma, hazırlanma sürecidir. Pamuktan ipliğe, iplikten kumaşa evrilen süreçte tasarım ve tasarımcı başkahramandır. Tasarımcının yarattığı tasarımdan ziyade konsantrasyon hâlindeki tasarlama süreci kişiye haz vermektedir.
Akışta Mutluluk Senin Gözünde Nasıl?
 

GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI BAŞVURU AŞAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ.

YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) iş birliğiyle; IF Wedding Fashion İzmir 2023 Fuarı etkinlikleri kapsamında "Gelinlik Tasarım Yarışması" düzenlenecektir. "Gelinlik Tasarım Yarışması", Türkiye’de gelinlik sektörüne genç tasarımcılar katmak ve sektöre ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. Genç tasarımcılar kostüm dikim süresince kazanacağı deneyim ile birlikte 1 yıl boyunca dikeceği abiye ve gelinlik kostümlerinin defilesini yapma fırsatını yakalayacaktır.

Bu kapsamda, anılan yarışmanın amaçları arasında;
- Sektörü yeni tasarımlar ile güçlendirmek,
- Sektörde, uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmak ve teşvik etmek, sektörün rekabet gücünü artırmak,
- Gelinlik sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak yer almaktadır.

Image